تکواندو قهرمانی نوجوانان آسیا در قزاقستان
قهرمانی ایران به لطف قدرتنمایی دختران
مسابقات تکواندو قهرمانی نوجوانان آسیا روز گذشته در آتیرائو قزاقستان با قهرمانی تیم ایران به پایان رسید.
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما؛ پایگاه اختصاصی مسابقات ، نتایج مسابقات و ملی پوشان ایران در روز سوم را به این شرح اعلام کرد: ** پسران :
* 59- کیلوگرم :
1- حمیدرضا هادیان از ایران
2- زید الهلاوانی از اردن
3- هشام بندر بن دوخی از عربستان و ماکسات کابی از قزاقستان
حمیدرضا هادیان در دور اول استراحت کرد و در دور دوم برابر لیم جیونگ جون از کره جنوبی 37 - 27 به برتری رسید.وی در مرحله یک چهارم نهایی 21 - 5 بر استوردی گیلبوئنا از فیلیپین غلبه کرد و در نیمه نهایی 16 - 9 ماکسات کابی تکواندوکار میزبان را از پیش رو برداشت.هادیان در فینال 25 - 23 از سد زید الهلاوانی از اردن گذشت.
* 63- کیلوگرم :
1- کیم سیونگ وان از کره جنوبی
2- امید جون سلیم اف از ازبکستان
3- نوچین یاکیارت از تایلند و احمد ولید از فلسطین
امیر علی پروینی در دور اول استراحت کرد و در دور یک چهارم نهایی 15 - 17 از نوچین یاکیارت از تایلند شکست خورد و حذف شد.
* 78- کیلوگرم :
1- پارک وو هیوک از کره جنوبی
2- نارتای اورازبایف از قزاقستان
3- علی المبروک از عربستان و لی یی هائو از چین
امیرحسین وقوعی آذر در دور یک چهارم نهایی 7 - 27 از پارک وو هیوک از کرهجنوبی شکست خورد و از دور رقابت ها کنار رفت.
* 78+ کیلوگرم :
1- چوی یونگ جین از کره جنوبی
2- نیسار احمد عبدالرحیم زی از افغانستان
3- آکشای هوندا از هند و مهران برخورداری از ایران
مهران برخورداری در یک چهارم نهایی 13 - 5 بر یولداشبک سلطان مرادوف از قزاقستان پیروز شد اما در نیمه نهایی 7 - 9 از چوی یونگ جین از کره جنوبی شکست خورد و به مدال برنز بسنده کرد.
- پیش از این در بخش پسران ، در وزن 45- کیلوگرم امیر ولی پور در دور یک چهارم نهایی حذف شد ، در 48- کیلوگرم حمید رضا صدری به مدال نقره دست یافت.در 51- کیلوگرم حامد اصغری و در 73- کیلوگرم محمد حسین یزدانی قهرمان شدند ، در 55- کیلوگرم ابراهیم صفری در دور دوم حذف شد و در 68- کیلوگرم احمدرضا مختاری به مدال نقره رسید.
در رده بندی نهایی بخش پسران تیم کره جنوبی با 7 طلا و 2 نقره و 99 امتیاز قهرمان شد و ایران با 3 طلا 2 نقره و یک برنز و 61 امتیاز دوم و قزاقستان با یک نقره و 3 برنز و 29 امتیاز سوم شدند.
** دختران :
* 55- کیلوگرم :
1- مبینا شاکری از ایران
2- بیاتریس گائرلان از فیلیپین
3- راما ابو الروب از اردن و آئیم توگیمان از قزاقستان
مبینا شاکری در دور اول استراحت کرد و در یک چهارم نهایی 9 - 7 از سد کیونگ یه وون از کره جنوبی گذشت.شاکری در نیمه نهایی آییم توگیمان از قزاقستان را 3 - 0 برد و در فینال با برتری 7 - 4 بر بیاتریس گائرلان از فیلیپین قهرمان شد.
* 59- کیلوگرم :
1- یلدا ولی نژاد از ایران
2- فلورانس مای شاوس از فیلیپین
3- میلانا گلوبفا از ازبکستان و دو تی تانه نگان از ویتنام
یلدا ولی نژاد در دور اول استراحت کرد و در یک چهارم نهایی 10 - 5 بر کیم جی وون از کره جنوبی پیروز شد.وی در نیمه نهایی هم 26 - 5 بر میلانا گلوبفا از ازبکستان برنده شد و در فینال 12 - 4 بر فلورانس مای شاوس از فیلیپین غلبه کرد.
* 68- کیلوگرم :
1- زهره اوچیلووا از ازبکستان
2- عایشه السداه از اردن
3- فاتیما ژاکسی بایه فا از قزاقستان و سون سو آ از کره جنوبی
مبینا بابالو در یک چهارم نهایی 6 - 8 نتیجه دیدار با زهره اوچیلووا از ازبکستان را واگذار کرد و حذف شد.
* 68+ کیلوگرم :
1- زهرا پوراسماعیل از ایران
2- فانگ ژی هوی از چین
3- کیم سو یئون از کره جنوبی و بالائوسا کریم بکوفا از قزاقستان
زهرا پوراسماعیل در یک چهارم نهایی استراحت کرد و در نیمه نهایی 9 - 1 بر کیم سو یئون از کره جنوبی به برتری رسید و در فینال 14 - 9 بر فانگ ژی هوی از چین پیروز شد.
در بخش دختران همچنین در 42- کیلوگرم مبینا نژاد کته سری ، در 46- کیلوگرم زهرا علیزاده و در 63- کیلوگرم زهرا شجاعی راد قهرمان شدند و در 44- کیلوگرم مهلا مومن زاده به مدال نقره رسیدند.در 49- کیلوگرم دنیا محمدی در دور اول حذف شد و در 52- کیلوگرم ستاره چابکی در یک چهارم نهایی از دور مسابقات کنار رفت.
در رده بندی نهایی دختران ایران با 6 طلا و یک نقره و 80 امتیاز قهرمان شد و تایلند با 2 طلا و نقره و 43 امتیاز دوم و کره جنوبی با یک طلا 2 نقره و 3 برنز و 42 امتیاز سوم شدند.
-----
رده بندی مدالی پایانی مجموع پسران و دختران پس از 3 روز رقابت :
1- ایران 9 طلا 3 نقره 1 برنز 141 امتیاز
2- کره جنوبی 8 4 3 141
3- تایلند 2 2 2 61
4- قزاقستان - 1 9 56
5- فیلیپین - 4 1 48
6- ازبکستان 1 2 2 45
- در این دوره 15 کشور به مدال دست پیدا کردند.در این رقابت ها 246 تکواندوکار از 22 کشور شرکت کرده بودند.